Army Inter Unit Team Athletic finals 2013 Results

The above championships took place at the Aldershot Military Stadium on the 19 June 2013.

Results


MAJOR UNITS
After 19 Events

 

MINOR UNITS
After 18 Events

1

RMAS

196

 

1

ASPT

32

2

27 REGT RLC

172

 

2

9 TLR RLC

19

3

11 (RSS) SIG REGT

161

 

wOMENS
After 16 Events

4

1 RSME REGT

159

 

1

29 REGT RLC

108

5

21 SIG REGT

157

 

2

RMAS

105

6

1 BN COLDSTREAM GDS

150

 

3

21 SIG REGT

92

7

ATC(P)

143

 

4

9 TLR RLC

86

8

12 REGT RA

135

 

5

12 REGT RA

73

9

1 ADSR

106

 

6

39 REGT RA

69

10

39 REGT

99

 

7

1 ADSR

69

11

28 ENGR REGT

98

 

8

27 REGT RLC

55

12

29 ENGR REGT

95

 

9

11 (RSS) SIG REGT

44

13

19 REGT RA

29

 

 

   

Individual Results

Major Units | Minor Units | Womens

MAJOR UNITS

100 M

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SMITH 27 REGT RLC 10.81 13
02 SIG PEACOCK 11 (RSS) SIG REGT 11.17 12
03 LCPL M FARMER 21 SIG REGT 11.64 11
04 OCDT BJ HUGHES RMAS 11.91 10
05 PTE OKUNFEYIJIMI 39 REGT 12.02 9
06 GNR SPEIGHT 12 REGT RA 12.19 8
07 CFN THOMAS 1 BN COLDSTREAM GDS 12.23 7
08 SPR FAGAN 28 ENGR REGT 12.29 6
09 PTE IGO 29 REGT RLC 12.91 5
10 SPR CONEY 1 RSME REGT 12.92 4
11 SIG REES 1 ADSR 13.27 3
12 GNR PHIPPS-SHAW 19 REGT RA 13.29 2

110 m Hurdles

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 OKOROAFO 27 REGT RLC 15.61 13
02 GDSM J MORENO 1 BN COLDSTREAM GDS 15.68 12
03 CPL N HOOD ATC(P) 17.27 11
04 CPL DE BIQUE 11 (RSS) SIG REGT 17.31 10
05 CAPT T SKINNER 21 SIG REGT 17.58 9
06 GNR DANES 39 REGT 20.10 8
07 SIG B CROOKE 1 ADSR 20.25 7
08 OCDT BJ HUGHES RMAS 20.32 6
09 GNR GORDON 12 REGT RA 20.50 5
10 SPR CONEY 1 RSME REGT 22.63 4
11 SPE COCKCROFT 28 ENGR REGT 23.37 3
12 PTE IGO 29 REGT RLC 24.27 2
13 GNR PHIPPS-SHAW 19 REGT RA 28.31 1

200 m

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SMITH 27 REGT RLC 22.27 13
02 GDSM MORENO 1 BN COLDSTREAM GDS 22.66 12
03 SIG PEACOCK 11 (RSS) SIG REGT 22.72 11
04 OCDT N MASSEY RMAS 23.59 10
05 GNR SPEIGHT 12 REGT RA 23.68 9
06 CFN JOSEPH 28 ENGR REGT 24.09 8
07 CPL A WALKER ATC(P) 24.25 7
08 CPL FORRESTER 1 RSME REGT 24.32 6
09 LCPL M FARMER 21 SIG REGT 24.41 5
10 LCPL PRITCHARD 1 ADSR 24.51 4
11 PTE PLOCKEY 29 REGT RLC 24.76 3
12 GNR BLACK 39 REGT 25.44 2
13 GNR CORNES 19 REGT RA 27.92 1

400 m

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 OCDT IYA COLE RMAS 51.86 13
02 BROWN 27 REGT RLC 52.59 12
03 CPL DAVIES ATC(P) 53.44 11
04 CPL FORRESTER 1 RSME REGT 53.45 10
05 SIG MARSH 631 11 (RSS) SIG REGT 54.11 9
06 LCPL PRITCHARD 1 ADSR 54.52 8
07 CFN HALLETT 12 REGT RA 54.70 7
08 LCPL DAWSON 29 REGT RLC 55.89 6
09 GNR BASHAM 39 REGT 56.69 5
10 LCPL CILIA 1 BN COLDSTREAM GDS 57.61 4
11 SIG HART 21 SIG REGT 59.09 3
12 LCPL MCCARTHY 28 ENGR REGT 61.10 2
13 GNR SHAKESPERE 19 REGT RA 66.51 1

400m HURDLES

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 CPL DE BIQUE 11 (RSS) SIG REGT 58.47 13
02 SIG B CROOKE 1 ADSR 1.02.39 12
03 CPL N HOOD ATC(P) 1.03.37 11
04 OCDT OJ CHURTON RMAS 1.03.43 10
05 GNR GORDON 12 REGT RA 1.05.10 9
06 CAPT STROUT 29 REGT RLC 1.05.77 8
07 SIG SMITH 21 SIG REGT 1.06.16 7
08 GDSM N GUY 1 BN COLDSTREAM GDS 1.06.52 6
09 SPR FAGAN 28 ENGR REGT 1.07.52 5
10 SPR CARRIER 1 RSME REGT 1.07.62 4
11 GNR PATERSON 39 REGT 1.07.87 3
12 OMOLOJ 27 REGT RLC 1.09.08 2

800m

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SPR CONEY 1 RSME REGT 2.01.23 13
02 OCDT OJ CARTWRIGHT RMAS 2.02.22 12
03 GNR OCTOBER 12 REGT RA 2.09.27 11
04 LCPL DAWSON 29 REGT RLC 2.13.23 10
05 SIGGARSIDE 11 (RSS) SIG REGT 2.14.39 9
06 PTE BURRELL 39 REGT 2.16.16 8
07 CPL GILLBARD ATC(P) 2.17.87 7
08 SIG GRAHAM 1 ADSR 2.18.22 6
09 KARANJA 27 REGT RLC 2.20.24 5
10 SIG JOHN 21 SIG REGT 2.21.60 4
11 GDSM CHAMBERS 1 BN COLDSTREAM GDS 2.24.17 3
12 28 ENGR REGT 2.25.31 2
13 LBDR BINGHAM 19 REGT RA 2.25.56 1

1500m

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 CPL HOWLAND 21 SIG REGT 4.21.8 13
02 OCDT J MIERS RMAS 4.23.3 12
03 CFN KINGANGI 12 REGT RA 4.23.7 11
04 CPL PENNINGTON 1 RSME REGT 4.24.0 10
05 LBDR BLACK 39 REGT 4.38.4 9
06 LCPL WALLACE 28 ENGR REGT 4.40.6 8
07 KELLY 27 REGT RLC 4.44.9 7
08 SIG TAYLOR 11 (RSS) SIG REGT 4.52.3 6
09 CAPT O'SUGA ATC(P) 4.56.2 5
10 LT PEMBERTON 1 BN COLDSTREAM GDS 4.57.4 4
11 LCPL FIELD 29 REGT RLC 4.59.5 3
12 SIG ROBINSON 1 ADSR 5.13.7 2
13 LBDR CROMPTON 19 REGT RA 5.38.2 1

3000m STEEPLECHASE

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 OCDT S GEAVES RMAS 10.24.76 13
02 CPL LAKER 1 RSME REGT 11.01.79 12
03 CPL B DAVIES ATC(P) 11.38.37 11
04 SIG GARSIDE 11 (RSS) SIG REGT 11.48.87 10
05 GNR COWANS 12 REGT RA 11.53.38 9
06 GDSM L STANTON 1 BN COLDSTREAM GDS 11.59.42 8
07 PTE BURRELL 39 REGT 12.00.34 7
08 CPL LAKER 1 ADSR 12.21.43 6
09 CAPT STROUT 29 REGT RLC 12.23.57 5
10 CPL R PARR 21 SIG REGT 12.36.86 4
11 KASAMBNE 27 REGT RLC 13.44.67 3
12 SPR COCKCROFT 28 ENGR REGT 14.06.78 2
13 GNR KNIGHT 19 REGT RA 14.12.89 1

5000m

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 OCDT RM PROCTOR RMAS 17.00.32 13
02 SSGT CARBUTT 39 REGT 17.07.83 12
03 SPR GURUNG 1 RSME REGT 17.11.46 11
04 SIGTAYLOR 11 (RSS) SIG REGT 17.13.18 10
05 28 ENGR REGT 17.47.57 9
06 CAPT A CLARKE ATC(P) 18.00.74 8
07 SIG SMITH 21 SIG REGT 18.46.04 7
08 BDR WEIR 12 REGT RA 18.46.78 6
09 GDSM R PERKINS 1 BN COLDSTREAM GDS 19.29.53 5
10 GNR KNIGHT 19 REGT RA 20.51.40 4
11 SIG I HUME 1 ADSR 22.27.76 3
12 DNF 27 REGT RLC   0
13 DNF 29 REGT RLC   0

4 x 100m

Pos

 

Team

Score

Pts

01 SMITH, SARFO, ACHEAMPONG, CLARK 27 REGT RLC 45.50 13
02 RMAS 46.18 12
03 GRAHAM, THOMAS, MORENO, SOBAWALE 1 BN COLDSTREAM GDS 47.02 11
04 11 (RSS) SIG REGT 47.08 10
05 12 REGT RA 47.36 9
06 CPL SMITH SIG JUDGE PTE WELSFORD LCPL FARMER 21 SIG REGT 47.64 8
07 ATC(P) 47.87 7
08 1 RSME REGT 48.23 6
09 COCKCROFT,MCCARTHY,HAROLD,JOSEPH 28 ENGR REGT 48.57 5
10 29 REGT RLC 49.41 4
11 39 REGT 49.60 3
12 1 ADSR 51.29 2
13 LT BAILEFF, JONES, LBDR MEDLEYCOTT GNR ROBERTSON 19 REGT RA 53.41 1

4 X 400 m

Pos

 

Team

Score

Pts

01 BROWM, CALLISTE, JACKSON, MARRIOT 27 REGT RLC 3.36.20 13
02   RMAS 3.36.87 12
03   1 RSME REGT 3.39.09 11
04   12 REGT RA 3.46.17 10
05   11 (RSS) SIG REGT 3.47.03 9
06 CAPT SKINNER SIG SMITH466 SIG SMITH 115 SIG HART 21 SIG REGT 3.47.87 8
07 CILIA, GUY, RITCHIE, STANTON 1 BN COLDSTREAM GDS 3.54.04 7
08   39 REGT 3.56.03 6
09   ATC(P) 3.56.93 5
10   1 ADSR 3.58.90 4
11   29 REGT RLC 4.06.26 3

SHOT

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 LCPL S RUSSELL 1 BN COLDSTREAM GDS 12.38 13
02 SPR VEIKUNE 1 RSME REGT 12.19 12
03 JEFFREY 21 SIG REGT 11.62 11
04 OCDT FT SKINNER RMAS 10.44 10
05 CPL C REES ATC(P) 10.42 9
06 GNR BROWNE 12 REGT RA 10.14 8
07 GNR DANES 39 REGT 10.11 7
08 TATAWAQA 27 REGT RLC 9.72 6
09 PTE LAMONT 29 REGT RLC 9.10 5
10 LBDR NICHOLSON 19 REGT RA 8.70 4
11 SIG WATSON 11 (RSS) SIG REGT 7.60 3
12 SIG OFRII-KORANTENG 1 ADSR 5.78 2

HAMMER

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SSGT CANNON 29 REGT RLC 27.55 13
02 CPL JEFFREY 21 SIG REGT 23.80 12
03 TATAWAQA 27 REGT RLC 22.20 11
04 BDR COETZER ATC(P) 20.70 10
05 LBDR NICHOLSON 19 REGT RA 20.10 9
06 BDR BOOTH 12 REGT RA 20.00 8
07 SPR VEIKUNE 1 RSME REGT 19.22 7
08 LCPL D CLARKE 11 (RSS) SIG REGT 18.66 6
09 LBDR FOSTER 39 REGT 17.80 5
10 LCPL CILIA 1 BN COLDSTREAM GDS 17.63 4
11 OCDT DICKIE RMAS 17.20 3
12 SIG J CLOUGH 1 ADSR 15.50 2

Javelin

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SIG QUILLAN 11 (RSS) SIG REGT 48.10 13
02 SPR VEIKUNE 1 RSME REGT 41.18 12
03 OCDT WE STINTON RMAS 41.10 11
04 LCPL CALLISTE 28 ENGR REGT 40.47 10
05 BDR BOOTH 12 REGT RA 40.00 9
06 CSGT B SUTHERLAND 1 BN COLDSTREAM GDS 37.65 8
07 BDR COETZER ATC(P) 37.07 7
08 LCPL DAY 21 SIG REGT 35.81 6
09 TATAWAQA 27 REGT RLC 34.04 5
10 CAPT STROUT 29 REGT RLC 33.26 4
11 SGT A STARES 1 ADSR 29.88 3
12 PTE FURNELL 39 REGT 26.57 2
13 2LT SMEDDLE 19 REGT RA 21.80 1

Discus

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 OKOROAFO 27 REGT RLC 39.03 13
02 OCDT R JONES RMAS 33.72 12
03 GDSM CHRISTIE 1 BN COLDSTREAM GDS 33.59 11
04 SIG QUILLAN 11 (RSS) SIG REGT 31.75 10
05 CAPT DUNBAR 21 SIG REGT 31.18 9
06 SPR VEIKUNE 1 RSME REGT 27.76 8
07 BDR BOOTH 12 REGT RA 23.25 7
08 PTE LAMONT 29 REGT RLC 21.33 6
09 SIG JOHN-TEYE 1 ADSR 20.41 5
10 LBDR FOSTER 39 REGT 20.10 4
11 CPL C REES ATC(P) 19.91 3
12 LBDR NICHOLSON 19 REGT RA 17.91 2
13   28 ENGR REGT 0 1

Triple Jump

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 CFN JOSEPH 28 ENGR REGT 12.56 13
02 BROWN 27 REGT RLC 12.19 12
03 LCPL LEVY 21 SIG REGT 11.96 11
04 CPL D THOMPSON 1 ADSR 11.75 10
05 SPR MOORE 1 RSME REGT 11.64 9
06 CPL STEVENSON 29 REGT RLC 11.47 8
07 JOHNSTON RMAS 11.35 7
08 LT RITCHIE 1 BN COLDSTREAM GDS 10.23 6
09 GNR SIDNEY 12 REGT RA 10.02 5
10 CPL AYRES ATC(P) 10.00 4
11 LCPL WARD 39 REGT 9.44 3
12 SIG MARSH 903 11 (RSS) SIG REGT 9.26 2

High Jump

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 OCDT IYA COLE RMAS 2.00 13
02 CPL N HOOD ATC(P) 1.80 12
03 GDSM J MORENO 1 BN COLDSTREAM GDS 1.80 11
04 CAPT SKINNER 21 SIG REGT 1.65 10
05 SIG CRROKE 1 ADSR 1.65 9
06 LCPL CALLISTE 28 ENGR REGT 1.60 8
07 CPL PENNINGTON 1 RSME REGT 1.60 7
08 MARRIOTT 27 REGT RLC 1.55 6
09 SIG WATSON 11 (RSS) SIG REGT 1.50 5
10 GNR SIDNEY 12 REGT RA 1.45 4
11 CPL PRESTON 39 REGT 1.40 3
12 FIELD 29 REGT RLC 1.35 2

Long Jump

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 BROWN 27 REGT RLC 5.96 13
02 SPR MOORE 1 RSME REGT 5.65 12
03 CPL D THOMPSON 1 ADSR 5.54 11
04 SPR HAROLD 28 ENGR REGT 5.49 10
05 SGT D ROSERIE 21 SIG REGT 5.43 9
06 PTE IGO 29 REGT RLC 5.30 8
07 CPL AYRES ATC(P) 4.94 7
08 OCDT REED RMAS 4.92 6
09 LT PEMBERTON 1 BN COLDSTREAM GDS 4.81 5
10 SIG MARSH 903 11 (RSS) SIG REGT 4.68 4
11 CPL PRESTON 39 REGT 4.34 3

Pole Vault

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 GDSM S CHRISTIE 1 BN COLDSTREAM GDS 4.25 13
02 OKOROAFO 27 REGT RLC 3.60 12
03 OCDT R JONES RMAS 3.20 11
04 CAPT SKINNER 21 SIG REGT 2.85 10
05 CPL C SHELL 11 (RSS) SIG REGT 2.50 9
06 CPL AYRES ATC(P) 2.40 8
07 SIG OFRII-KORANTENG 1 ADSR 2.20 7
08 SPR LEE 28 ENGR REGT 2.20 6
09 SGT RANKIN 1 RSME REGT 0 1

top

MiNOR UNITS

100 m

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SSGT FREEMAN ASPT 12.30 2
02 LCPL HERBERT 9 TLR RLC 12.82 1

 

 

 

 

 

 

200 m

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SSGT FREEMAN ASPT 25.39 2
02 LCPL BONFIGLIO 9 TLR RLC 26.01 1

400 M

01 SGT HUNT ASPT 54.71 2
02 PTE ORRELL 9 TLR RLC 59.05 1

400m HURDLES

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SGTGOODCHILD ASPT 01:08:21 2

800m

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SGT FLANAGAN ASPT 2.15.67 2
02 PTE YEBOAH 9 TLR RLC 2.25.73 1

1500m

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SGT MANDERSON ASPT 4.46.50 2
02 PTE WILLIAMS 9 TLR RLC 4.53.10 1

3000m STEEPLCHASE

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SSGT HUGHES ASPT 10.45.97 2
02 SGT SMITH 9 TLR RLC 14.13.80 1

5000m

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SGT WILLIAMS ASPT 16.16.54 2
02 PTE WEBB 9 TLR RLC 18.34.72 1

4 x 100m

Pos

Team

Score

Pts

01   ASPT 49.03 2
02   9 TLR RLC 51.33 1

4 x 400m

Pos

Team

Score

Pts

01   ASPT 4.00.02 2
02   9 TLR RLC 4.17.31 1

SHOT

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 RAWALAI 9 TLR RLC 11.09 2
02 SGT BAMBURY ASPT 10.39 1

HAMMER

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SSGT GOODCHILD ASPT 24.05 2
02 PTE RAVALAI 9 TLR RLC 21.43 1

JAVELIN

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 LCPL TITOKO 9 TLR RLC 43.58 2
02 SSGT STOKES-WHITTAKER ASPT 31.80 1

DISCUS

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SGTBANBURY ASPT 23.71 2
02 PTE RAWALIAI 9 TLR RLC 22.96 1

TRIPLE JUMP

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SGT HUNT ASPT 10.79 2
02 PTE MIAH 9 TLR RLC 10.27 1

HIGH JUMP

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SSGT GOODCHILD ASPT 1.60 2
02 TITOKO 9 TLR RLC 1.50 1

LONG JUMP

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SGT HUNT ASPT 5.14 2
02 PTE MIAH 9 TLR RLC 4.51 1

POLE VAULT

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 LCPL REES 9 TLR RLC 0 1

top

Womens Units

100 m

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 LCPL ABIJO 9 TLR RLC 13.32 9
02 CPL ROKOYADRE 27 REGT RLC 13.64 8
03 OCDT S MISKELLY RMAS 14.20 7
04 SIG MARTIN 21 SIG REGT 14.24 6
05 2LT O BERGER 29 REGT RLC 14.32 5
06 12 REGT RA 15.10 4
07 GNR COOKSEY 39 REGT RA 15.56 3
08 SIG WRIGGLESWORTH 1 ADSR 17.42 2


100m HURDLES

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 PTE WALFORD 29 REGT RLC 18.42 9
02 OCDT S MISKELLY RMAS 18.90 8
03 12 REGT RA 21.73 7
04 LCPL ELLWOOD 9 TLR RLC 21.94 6
05 L/CPL S TURNBULL 1 ADSR 22.54 5
06 HALL 27 REGT RLC 23.35 4
07 PTE L CARR 39 REGT RA 24.30 3
08 SGT K GUNN 21 SIG REGT dnf 0

200m

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 LCPL ABIJO 9 TLR RLC 27.31 9
02 SIG PRITCHARD 11 (RSS) SIG REGT 28.23 8
03 CPL HALES 39 REGT RA 28.56 7
04 2LT O BERGER 29 REGT RLC 29.83 6
05 OCDT Z LISTER RMAS 30.01 5
06 CPL TUPPEN 21 SIG REGT 30.68 4
07 L/CPL HAWE 12 REGT RA 35.64 3
08 SIG WRIGGLESWORTH 1 ADSR 35.83 2

400m

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 PTE PRICE 29 REGT RLC 62.07 9
02 SSGT K HANIVER 39 REGT RA 63.53 8
03 LCPL G SMYTHE 21 SIG REGT 64.13 7
04 LT E HALEY 1 ADSR 65.5 6
05 OCDT F OCONNELL RMAS 69.20 5
06 2 LT POWELL 9 TLR RLC 71.92 4
07 GNR BATES 12 REGT RA 73.36 3
08 JESSOP 27 REGT RLC dq 0

400m HURDLES

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 PTE PRICE 29 REGT RLC 1.09.51 9
02 CPL E HALES 39 REGT RA 1.14.41 8
03 OCDT Z LISTER RMAS 1.17.89 7
04 CAPT LAMBERT 9 TLR RLC 1.20.85 6
05 LCPL CROCKER 1 ADSR 1.24.11 5
06 CPL GRAHAM 21 SIG REGT 1.26.36 4
07 GNR KIRKPATRICK 12 REGT RA 1.29.41 3
08 PTE GOODWIN 27 REGT RLC 1.34.63 2

800m

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SSGT MORRIS 21 SIG REGT 2.24.15 9
02 PTEOLIVER 29 REGT RLC 2.27.70 8
03 LT E HALEY 1 ADSR 2.29.18 7
04 OCDT F OCONNELL RMAS 2.32.31 6
05 CPL B DAINTON 39 REGT RA 2.33.17 5
06 PTE AMOAKO 27 REGT RLC 2.36.73 4
07 CAPT LAMBERT 9 TLR RLC 2.52.26 3
08 CPL JARVIS 12 REGT RA 3.03.50 2

1500m

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SSGT MORRIS 21 SIG REGT 4.58.64 9
02 2 LT POWELL 9 TLR RLC 5.07.76 8
03 OCDT L HALL RMAS 5.10.47 7
04 PTE OLIVER 29 REGT RLC 5.10.63 6
05 LCPL CROCKER 1 ADSR 6.01.75 5
06 PTE KITSON 39 REGT RA 6.16.64 4
07 GNR BANKS 12 REGT RA 6.29.93 3

5000m

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 LT RIDLEY 29 REGT RLC 18.47.28 9
02 SSGT K HANIVER 39 REGT RA 19.07.25 8
03 OCDT EL GORWOOD RMAS 19.35.10 7
04 LBDR BUTTERY 12 REGT RA 21.31.03 6
05 CPL DIXON 21 SIG REGT 22.16.67 5
06 PTE BARRY 9 TLR RLC 23.33.79 4
07 CPL ROKOYADRE 27 REGT RLC 23.48.86 3
08 SIG ROYALS 1 ADSR 24.25.78 2

4 x 100m

Pos

Team

Score

Pts

01   9 TLR RLC 55.58 9
02   RMAS 57.28 8
03 ROKOYADRE, WASHER, JESSOP, ADJEI 27 REGT RLC 57.96 7
04   29 REGT RLC 58.35 6
05   12 REGT RA 60.86 5
06 SGT GUNN, SGT THOMAS, SIG COTON, SIG MARTIN 21 SIG REGT 61.42 4
07   1 ADSR 62.33 3
08   39 REGT RA 68.88 2

4 x 400m

Pos

Team

Score

Pts

01   29 REGT RLC 4.21.59 9
02   39 REGT RA 4.30.69 8
03 CPL GRAHAM, LCPL SMYTHE, CPL TUPPEN, SIG PEARCE 21 SIG REGT 4.31.84 7
04   RMAS 4.36.82 6
05   9 TLR RLC 5.08.11 5
06 AMOAKO, SMITH , GOODWIN, HALL 27 REGT RLC 5.15.53 4
07 TBC,TBC,TBC,TBC 12 REGT RA 5.20.08 3

SHOT

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 GNR OWEN 12 REGT RA 8.85 9
02 SIG KENNEDY 11 (RSS) SIG REGT 8.46 8
03 OCDT T STUART RMAS 8.18 7
04 CPL ROGERS 9 TLR RLC 7.78 6
05 LCPL GRAHAM 1 ADSR 7.58 5
06 THOMAS 21 SIG REGT 7.58 4
07 PTE ADJEI 27 REGT RLC 6.99 3
08 GNR GREEN 39 REGT RA 6.94 2
09 PTE ROUSE 29 REGT RLC 6.35 1

JAVELIN

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SIG HURRY 11 (RSS) SIG REGT 31.13 9
02 CPL SMITH 27 REGT RLC 25.77 8
03 OWEN 12 REGT RA 21.48 7
04 OCDT C FUKE RMAS 19.78 6
05 LCPL GRAHAM 1 ADSR 19.64 5
06 SMYTHE 21 SIG REGT 19.29 4
07 GNR FRAYNE 39 REGT RA 18.37 3
08 CPL ROGERS 9 TLR RLC 17.56 2
09 PTE ROUSE 29 REGT RLC 9.87 1

DISCUS

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 CPL SMITH 27 REGT RLC 26.56 9
02 GNR OWEN 12 REGT RA 24.32 8
03 OCDT T STEWART RMAS 23.29 7
04 CPL DICKSON 21 SIG REGT 21.19 6
05 PTE LAWSON 29 REGT RLC 18.98 5
06 SIG ALLUM 11 (RSS) SIG REGT 18.27 4
07 PTE MARSTON 39 REGT RA 18.12 3
08 LCPL GRAHAM 1 ADSR 17.97 2
09 CPL ROGERS 9 TLR RLC 11.67 1

TRIPLE JUMP

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SGT K GUNN 21 SIG REGT 9.37 9
02 PTE WALFORD 29 REGT RLC 8..88 8
03 OCDT Z LISTER RMAS 8.75 7
04 SIG KENEDY 11 (RSS) SIG REGT 7.84 6
05 SIG C SMITH 1 ADSR 7.61 5
06 LCPL ELLWOOD 9 TLR RLC 7.52 4
07 PTE HODGKISS 12 REGT RA 7.26 3
08 SMITH 27 REGT RLC 7.06 2
09 GNR PEARSON 39 REGT RA 0 1

HIGH JUMP

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 PTE WALFORD 29 REGT RLC 1.51 9
02 LT E HALEY 1 ADSR 1.40 8
03 OCDT MISKELLEY RMAS 1.36 7
04 SIG HURRY 11 (RSS) SIG REGT 1.34 6
05 LCPL G SMYTHE 21 SIG REGT 1.32 5
06 LCPL ELLWOOD 9 TLR RLC 1.30 4
07 CPL KIRWIN 12 REGT RA 1.25 3
08 PTE KITSON 39 REGT RA 1.20 2

LONG JUMP

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SGT K GUNN 21 SIG REGT 4.30 9
02 PTE PRICE 29 REGT RLC 4.24 8
03 SIG C SMITH 1 ADSR 3.78 7
04 PTE MORRRIS 9 TLR RLC 3.72 6
05 OCDT HALL RMAS 3.70 5
06 CPL KIRWIN 12 REGT RA 3.48 4
07 SIG SKEET 11 (RSS) SIG REGT 3.44 3
08 PTE MARSTON 39 REGT RA 3.17 2
09 WASHER 27 REGT RLC 2.97 1

top