Army Inter Unit Team Athletic finals 2014 Results

The above championships took place at the Aldershot Military Stadium on the 18 June 2014.

Results


MAJOR UNITS
After 19 Events

 

MINOR UNITS
After 18 Events

1

27 REGT RLC

173

 

1

1 MED REGT

33

2

17 PORT & MARITIME

166.5

 

2

1 IG

20

3

3 REGT RLC

164

 

wOMENS
After 16 Events

4

9 REGT RLC

146

 

1

RMAS

111

5

RMAS

145

 

2

9 REGT RLC

82

6

10 SR

128

 

3

11 (RSS) SIGS

70

7

11 (RSS) SIGS

121

 

4

27 REGT RLC

68

8

35 ENGR REGT

115

 

5

1 MWD REGT

66

9

16 REGT RA

81

 

6

10 SR

45

10

22 SIGNAL REGT

77

 

7

16 REGT RA

39

11

6 REGT RLC

72.5

 

8

WIMBISH STATION

38

12

1 BN GRENADIER GDS

59

 

     

Individual Results

Major Units | Minor Units | Womens

MAJOR UNITS

100 M

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 CPL SMITH 27 REGT RLC 10.56 12
02 LBDR ANTHONY 16 REGT RA 11.43 11
03 PTE EGEMONYE 9 REGT RLC 11.47 10
04 OCDT REEVE RMAS 11.72 9
05 CPL QUANSAH 6 REGT RLC 11.73 8
06 PTE ADUADJOE 3 REGT RLC 11.81 7
07 SPR MURCH 35 ENGR REGT 12.21 6
08 LSGT SHARRAT 1 BN GRENADIER GDS 12.23 5
09 CPL KAMARA 17 PORT & MARITIME 12.32 4
10 LT A WALKER 10 SR 12.45 3
11 SIG KALINOWSKI 11 (RSS) SIGS 12.52 2
12 SIG J TAYLOR 22 SIGNAL REGT   0

110 m Hurdles

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SSGT OKOROAFO 27 REGT RLC 15.39 12
02 LCPL MUSKWE 3 REGT RLC 15.82 11
03 SGT DE-BIQUE 10 SR 17.83 10
04 PTE BRADLEY 17 PORT & MARITIME 19.26 9
05 LCPL BOATING 9 REGT RLC 19.29 8
06 SPR MIAH 35 ENGR REGT 19.79 7
07 OCDT ETIENNE RMAS 19.85 6
08 LCPL MCINNES 22 SIGNAL REGT 20.92 5
09 PTE BILO 6 REGT RLC 22.48 4
10 SIG SMITH 11 (RSS) SIGS 23.60 3
11 GNR WILLIAMS 16 REGT RA 25.10 2
12 LSGT SHARRAT 1 BN GRENADIER GDS   0

200 m

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 CPL SMITH 27 REGT RLC 21.99 12
02 PTE EGEMONYE 9 REGT RLC 23.73 11
03 LBDR COBBINAH 16 REGT RA 23.90 10
04 OCDT WARDELL RMAS 23.98 9
05 PTE CARTLEDGE 6 REGT RLC 24.51 8
06 PTE HULL 3 REGT RLC 24.76 7
07 PTE MILNES 17 PORT & MARITIME 24.84 6
08 SGT DE-BIQUE 10 SR 24.85 5
09 SIG MCEWAN 11 (RSS) SIGS 25.01 4
10 LCPL MCCLENDON 35 ENGR REGT 25.12 3
11 SPR MACKENZIE 1 BN GRENADIER GDS 25.14 2
12 SIG J TAYLOR 22 SIGNAL REGT 25.93 1

400 m

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SSGT AUDU 27 REGT RLC 51.31 12
02 PTE MAPHENDUKA 3 REGT RLC 53.23 11
03 OCDT AYMARD RMAS 54.63 10
04 PTE ESIWOU 9 REGT RLC 54.83 9
05 PTE DECOTEAU 6 REGT RLC 54.92 8
06 LCPL TOURAY 17 PORT & MARITIME 55.34 7
07 SIG MCEWAN 11 (RSS) SIGS 56.18 6
08 LCPL GUEST 10 SR 56.81 5
09 LBDR COBBINAH 16 REGT RA 57.55 4
10 GDSM FLETCHER 1 BN GRENADIER GDS 58.39 3
11 SPR CAMPION 35 ENGR REGT 58.48 2
12 SIG GAM 22 SIGNAL REGT 59.28 1

400m HURDLES

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SSGT AUDU 27 REGT RLC 58.63 12
02 LCPL J LODOWSKI 10 SR 59.14 11
03 CAPT CLIMPSON 11 (RSS) SIGS 59.53 10
04 OCDT ETIENNE RMAS 1.03.60 9
05 LCPL BOATING 9 REGT RLC 1.06.48 8
06 PTE XAVIER 17 PORT & MARITIME 1.06.78 7
07 LT D IRONS 22 SIGNAL REGT 1.08.02 6
08 PTE WILKINSON 3 REGT RLC 1.08.90 5
09 SPR ACKERLEY 35 ENGR REGT 1.09.11 4
10 CPL BUNJIRA 6 REGT RLC 1.09.57 3
11 GDSM BARRY 1 BN GRENADIER GDS   0
12 GNR MUNGAI 16 REGT RA   0

800m

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 PTE AYTON 3 REGT RLC 2.06.23 12
02 SIG BATTEN 11 (RSS) SIGS 2.08.13 11
03 LCPL BROWN 27 REGT RLC 2.09.10 10
04 PTE SMITH 17 PORT & MARITIME 2.10.49 9
05 LCPL M PAYNE 22 SIGNAL REGT 2.13.16 8
06 OCDT MCCOOL RMAS 2.13.17 7
07 SPR COOPER 35 ENGR REGT 2.15.77 6
08 PTE CARR 9 REGT RLC 2.16.90 5
09 GNR MUNGAI 16 REGT RA 2.21.50 4
10 SIG OXBERRY 10 SR 2.28.74 3
11 PTE HARDING 6 REGT RLC 2.42.55 2
12 GDSM NDEGWA 1 BN GRENADIER GDS   0

1500m

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 OCDT SHADBOLT RMAS 4.22.41 12
02 PTE AYTON 3 REGT RLC 4.29.66 11
03 CPL WILKINS 17 PORT & MARITIME 4.30.86 10
04 SSGT T COOKE 22 SIGNAL REGT 4.31.75 9
05 SPR STEELE 35 ENGR REGT 4.31.89 8
06 2LT KUIZNAS 11 (RSS) SIGS 4.33.24 7
07 GDSM NDEGWA 1 BN GRENADIER GDS 4.37.76 6
08 SIG ROGERS 10 SR 4.45.25 5
09 PTE RILEY 9 REGT RLC 4.50.31 4
10 PTE ROBERTSON 6 REGT RLC 4.52.90 3
11 BDR NEWBATT 16 REGT RA 4.59.07 2
12 LCPL KELLY 27 REGT RLC 4.59.94 1

3000m STEEPLECHASE

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 LCPL KEARNS 3 REGT RLC 10.00.37 12
02 OCDT BASLINGTON RMAS 11.41.24 11
03 SSGT T COOKE 22 SIGNAL REGT 11.41.24 10
04 LCPL VAN DYK 17 PORT & MARITIME 12.02.37 9
05 GNR MUNGAI 16 REGT RA 12.22.63 8
06 LCPL SMART 35 ENGR REGT 12.27.98 7
07 PTE BARNES 9 REGT RLC 12.29.79 6
08 SGT HARVEY 10 SR 13.40.53 5
09 SIG MORGAN 11 (RSS) SIGS 14.54.60 4
10   27 REGT RLC 16.04.54 3
11 PTE ALMOND 6 REGT RLC   0
12 SGT HARRIS 1 BN GRENADIER GDS   0

5000m

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 CAPT PORTER 3 REGT RLC 16.33.41 12
02 LCPL GRAY 22 SIGNAL REGT 16.44.10 11
03 CPL WILKINS 17 PORT & MARITIME 16.57.67 10
04 PTE RILEY 9 REGT RLC 17.02.24 9
05 OCDT KEIR RMAS 17.28.40 8
06 SPR WEST 35 ENGR REGT 17.51.22 7
07 GNR MUJYAMBERE 16 REGT RA 18.02.57 6
08 SIG NIRAJ 11 (RSS) SIGS 18.03.46 5
09 LCPL MAPHAROMA 27 REGT RLC 18.16.33 4
10 PTE HALLAM 6 REGT RLC 18.36.95 3
11 LCPL BAINES 10 SR 18.45.55 2
12 LCPL NDUNGU 1 BN GRENADIER GDS   0

4 x 100m

Pos

 

Team

Score

Pts

01 27 REGT RLC 27 REGT RLC 44.37 12
02 3 REGT RLC 3 REGT RLC 45.79 11
03 MAHACHI, BRADLEY, MILNES, KAMARA 17 PORT & MARITIME 46.46 9.5
04 6 REGT RLC  6 REGT RLC 46.46 9.5
05 9 REGT RLC  9 REGT RLC 47.36 8
06 10 SR  10 SR 47.52 7
07 35 ENGR REGT  35 ENGR REGT 47.55 6
08 16 REGT RA 16 REGT RA 48.38 5
09 11 SIGS 11 (RSS) SIGS 48.66 4
10 RMAS RMAS dq 0
11 1 BN GREN GUARDS 1 BN GRENADIER GDS dq 0

4 X 400 m

Pos

 

Team

Score

Pts

01 27 REGT RLC 27 REGT RLC 3.36.92 12
02 3CSLR 3 REGT RLC 3.37.62 11
03 RMAS RMAS 3.44.02 10
04 TOURAY, WILKINS, NIADAMU, XAVIER 17 PORT & MARITIME 3.45.53 9
05 35 ENGR REST 35 ENGR REGT 3.51.15 8
06 10 SR 10 SR 3.52.33 7
07 1 BN GREN GUARDS 1 BN GRENADIER GDS 3.55.81 6
08 11 SIGS  11 (RSS) SIGS 3.56.82 5
09 16 REGT RA 16 REGT RA 4.03.06 4
10 PTE DECOTEAU, PTE BRENNER, CFN TAYLOR 6 REGT RLC 4.19.82 3
11 9 REGT RLC 9 REGT RLC dq 0
12 22 SIGNAL REGT 22 SIGNAL REGT   0

SHOT

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 LCPL WHITEHEAD 10 SR 12.11 12
02 PTE NAWAQALIVA 9 REGT RLC 11.66 11
03 CPL SHAW 3 REGT RLC 11.24 10
04 SGT MUDGE 17 PORT & MARITIME 11.07 9
05 OCDT SCULLY RMAS 10.70 8
06 LCPL CLARKE 11 (RSS) SIGS 10.54 7
07 SSGT HANNAH 22 SIGNAL REGT 10.52 6
08 LCPL VALA 27 REGT RLC 9.62 5
09 SPR WIGHAM 35 ENGR REGT 8.91 4
10 LT MILLAR 16 REGT RA 7.09 3
11 GDSM FLETCHER 1 BN GRENADIER GDS   0
12 PTE BILO 6 REGT RLC   0

HAMMER

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SSGT OSAZUWA 9 REGT RLC 42.10 12
02 LCPL CLARKE 11 (RSS) SIGS 34.88 11
03 SGT MUDGE 17 PORT & MARITIME 33.85 10
04 SGT NABAKEKE 10 SR 33.37 9
05 SSGT J HANNAH 22 SIGNAL REGT 29.65 8
06 SPR COOPER 35 ENGR REGT 24.43 7
07 CPL MCKAY 3 REGT RLC 23.82 6
08 LCPL TATAWAQA 27 REGT RLC 23.20 5
09 OCDT HENNINGS-HARR RMAS 17.99 4
10 LT MILLAR 16 REGT RA 14.53 3
11 LCPL FRANCIS 1 BN GRENADIER GDS   0
12 CPL QUANSAH 6 REGT RLC   0

Javelin

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SSGT OKOROAFO 27 REGT RLC 48.83 12
02 LCPL FRANCIS 1 BN GRENADIER GDS 47.24 11
03 SIG PALIK 11 (RSS) SIGS 43.91 10
04 SGT NABAKEKE 10 SR 41.29 9
05 OCDT REEVE RMAS 41.16 8
06 LCPL GYENTI 17 PORT & MARITIME 37.46 7
07 PTE NAWAQALIVA 9 REGT RLC 36.51 6
08 CPL MCKAY 3 REGT RLC 35.54 5
09 SPR WILLIAMSON 35 ENGR REGT 29.63 4
10 SSGT THOMAS 6 REGT RLC 7.45 3
11 SGT G THOMAS 22 SIGNAL REGT   0
12 BDR EAVES 16 REGT RA   0

Discus

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 LCPL MUSKWE 3 REGT RLC 50.57 12
02 SSGT OSAZUWA 9 REGT RLC 33.66 11
03 SGT FRODSHAM 17 PORT & MARITIME 32.62 10
04 PTE RIGAMOTO 27 REGT RLC 32.30 9
05 LCPL WHITEHEAD 10 SR 29.96 8
06 SSGT HANNAH 22 SIGNAL REGT 29.64 7
07 SPR HEWITT 35 ENGR REGT 27.17 6
08 LCPL FRANCIS 1 BN GRENADIER GDS 23.66 5
09 OCDT HENNINGS-HARR RMAS 21.75 4
10 BDR EAVES 16 REGT RA 21.64 3
11 SIG ATKINSON 11 (RSS) SIGS 18.44 2
12 CPL QUANSAH 6 REGT RLC 16.56 1

Triple Jump

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 CPL MAHACHI 17 PORT & MARITIME 13.59 12
02 SSGT AUDU 27 REGT RLC 12.07 11
03 CPL BOSWELL 35 ENGR REGT 11.98 10
04 PTE JAMES 9 REGT RLC 11.87 9
05 LBDR ANTHONY 16 REGT RA 11.72 8
06 CAPT CLIMPSON 11 (RSS) SIGS 10.79 7
07 OCDT WHITTINGTON RMAS 10.57 6
08 SIG ADDISON 10 SR 10.48 5
09 PTE CARTLEDGE 6 REGT RLC 10.44 4
10 GDSM BATCHELOR 1 BN GRENADIER GDS 10.11 3
11 CPL M PURCELL 22 SIGNAL REGT 9.76 2
12 CPL SHAW 3 REGT RLC 9.64 1

High Jump

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 CPL MAHACHI, 17 PORT & MARITIME 1.82 12
02 CPL MANGO 27 REGT RLC 1.82 11
03 LCPL MCCLENDON 1 BN GRENADIER GDS 1.70 10
04 SIG KALINOWSKI 11 (RSS) SIGS 1.60 9
05 SGT DE-BIQUE 10 SR 1.60 8
06 OCDT FRASER RMAS 1.55 7
07 PTE ROBERTSON, 6 REGT RLC 1.50 6
08 PTE STEVENSON-RADFORD 3 REGT RLC 1.45 5
09 BDR EAVES 9 REGT RLC 1.35 4
10 BDR EAVES 16 REGT RA 1.30 3
11 SPR ROBINSON 35 ENGR REGT 1.20 2
12 LCPL M PAYNE 22 SIGNAL REGT   0

Long Jump

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 CPL MAHACHI 17 PORT & MARITIME 6.73 12
02 PTE EGEMONYE 9 REGT RLC 6.04 11
03 OCDT REEVE RMAS 5.83 10
04 CPL BOSWELL 35 ENGR REGT 5.70 9
05 LCPL GALVIN 1 BN GRENADIER GDS 5.38 8
06 LCPL BROWN 27 REGT RLC 5.36 7
07 SIG ELKINGTON  10 SR 5.36 6
08 SIG ASHMORE 16 REGT RA 5.36 5
09 LBDR ANTHONY 11 (RSS) SIGS 5.03 4
10 3 REGT RLC 5.02 3
11 LCPL MCINNES 22 SIGNAL REGT 4.97 2
12 CPL BUNJIRA 6 REGT RLC 4.75 1

Pole Vault

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 LCPL MUSKWE 3 REGT RLC 4.00 12
02 SSGT OKOROAFO 27 REGT RLC 3.20 11
03 CPL SHELL 11 (RSS) SIGS 3.00 10
04 CPL BOSWELL 35 ENGR REGT 2.80 9
05 SGT CONNOR 10 SR 2.70 8
06 OCDT ETIENNE RMAS 2.60 7
07 CPL QUANSAH 6 REGT RLC 1.75 6
08 PTE BRIGHOUSE 17 PORT & MARITIME 1.35 5
09   9 REGT RLC 1.25 4
10   22 SIGNAL REGT   1
11   16 REGT RA   0
12 WO2 CHILDS 1 BN GRENADIER GDS   0

top

MiNOR UNITS

100 m

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 PTE KLASS 1 MED REGT 11.29 2
02   1 IG 12.34 1

 

 

 

 

 

 

110 M Hurdles

Pos

Name

Team

Score

Pts

01   1 IG 19.28 2
02 PTE TICOMBE 1 MED REGT 19.40 1

200 m

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 PTE KLASS 1 MED REGT 23.18 2
02   1 IG 25.46 1

400 M

01 PTE BECKWITH 1 MED REGT 57.53 2
02   1 IG 1.10.14 1

400m HURDLES

Pos

Name

Team

Score

Pts

01   1 COLDSTREAM 1.04.27 2
  PTE CLIFFORD 1 MED REGT 1.06.79 1

800m

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 PTE JOHNSTON 1 MED REGT 2.19.02 2
02   1 IG 2.20.25 1

1500m

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 PTE JOHNSTON 1 MED REGT 4.53.62 2
02   1 IG   0

3000m STEEPLCHASE

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 PTE TITCOMBE 1 MED REGT 12.02.57 2
02   1 IG 16.04.54 1

5000m

Pos

Name

Team

Score

Pts

01   1 IG 19.05.13 2
02 PTE IRVING 1 MED REGT 19.43.19 1

4 x 100m

Pos

Team

Score

Pts

01   1 IG 48.27 2
02 1 MED REGT 1 MED REGT 51.43 1

4 x 400m

Pos

Team

Score

Pts

01 1 MED REGT 1 MED REGT 3.57.30 2
02   1 IG   0

SHOT

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SSGT RIDYARD 1 MED REGT 10.72 2
02   1 IG 6.45 1

HAMMER

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SSGT RIDYARD 1 MED REGT 39.85 2
02   1 IG 25.63 1

DISCUS

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SSGT RIDYARD 1 MED REGT 34.12 2
02   1 IG 16.76 1

TRIPLE JUMP

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 EVANS 1 IG 9.50 2
02 IRVING 1 MED REGT 9.20 1

HIGH JUMP

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 PTE CLIFFORD 1 MED REGT 1.70 2
02 BULL 1 IG 1.65 1

LONG JUMP

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 PTE BECKWITH 1 MED REGT 5.68 2
02   1 IG 5.33 1

POLE VAULT

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 PTE IRVING 1 MED REGT 2.50 2
02   1 IG nj 1

top

Womens Units

100 m

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 LCPL ABIJO 9 REGT RLC 13.25 8
02 BDR THOMAS 16 REGT RA 13.52 7
03 OCDT ELLETT RMAS 13.62 6
04 LCPL PAGE 10 SR 14.25 5
05 2LT MISKELLY 11 (RSS) SIGS 14.43 4
06 PTE AMOAKO 27 REGT RLC 14.60 3
07 C DAVISON-HALL 1 MWD REGT 14.79 2
08 CAPT B SADLER WIMBISH STATION 17.61 1


100m HURDLES

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 OCDT BARR RMAS 17.44 8
02 2LT MISKELLY 11 (RSS) SIGS 18.68 7
03 GNR GUMBLEY 16 REGT RA 20.71 6
04 C DAVISON-HALL 1 MWD REGT 21.32 5
05 LCPL ELLWOOD 9 REGT RLC 21.35 4
06 PTE AMOAKO 27 REGT RLC 21.54 3
07 TBC 10 SR 22.23 2
08 CPL BENT WIMBISH STATION 28.39 1

200m

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 OCDT ELLETT RMAS 28.08 8
02 LCPL ABIJO 9 REGT RLC 28.16 7
03 BDR THOMAS 16 REGT RA 28.53 6
04 M MARRIOT 1 MWD REGT 29.59 5
05 SIG CALLOWAY 11 (RSS) SIGS 31.48 4
06 SSGT VERNON 10 SR 32.35 3
07 PTE HALL 27 REGT RLC 32.48 2
08 CAPT B SADLER WIMBISH STATION 33.38 1

400m

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 CPL LYLE 11 (RSS) SIGS 1.07.67 8
02 OCDT RICHARDSON RMAS 1.08.94 7
03 PTE DAVIIDSON 9 REGT RLC 1.09.73 6
04 LCPL MCGLADE 10 SR 1.10.65 5
05 M CROPPER 1 MWD REGT 1.11.86 4
06 CPL JONES 27 REGT RLC 1.15.09 3
07 GNR GUMBLEY 16 REGT RA 1.22.10 2
08 PTE PEACH WIMBISH STATION 1.42.68 1

400m HURDLES

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 OCDT BARR RMAS 1.11.63 8
02 CPL LYLE 11 (RSS) SIGS 1.19.21 7
03 PTE AMOAKO 27 REGT RLC 1.19.96 6
04 2LT WHITBY 9 REGT RLC 1.23.47 5
05 S BLYTH 1 MWD REGT 1.27.10 4
06 TBC 10 SR dq 0
07 MAJ SKLENAR WIMBISH STATION   0
08 TBC 16 REGT RA   0

800m

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SIG FOGARTY 11 (RSS) SIGS 2.31.77 8
02 OCDT JACKA RMAS 2.32.07 7
03 SGT DOHERTY 27 REGT RLC 2.46.09 6
04 SPR ALI WIMBISH STATION 2.50.96 5
05 PTE BRAY 9 REGT RLC 2.55.42 4
06 LT PRICE 16 REGT RA 3.05.41 3
07 SIG ROUTLEDGE 10 SR 3.08.60 2
08 PTE SINNETT 1 MWD REGT 3.18.97 1

1500m

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SSGT MANSFIELD 9 REGT RLC 5.10.74 8
02 OCDTT JACKA RMAS 5.34.17 7
03 SGT MURPHY 10 SR 5.36.05 6
04 SIG FOGARTY 11 (RSS) SIGS 5.40.33 5
05 SPR ALI WIMBISH STATION 5.42.08 4
06 PTE HUGHES 27 REGT RLC 5.44.50 3
07 CROPPER 1 MWD REGT 5.48.05 2
08 LT PRICE 16 REGT RA   0

5000m

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 SSGT MANSFIELD 9 REGT RLC 19.01.90 8
02 OCDT HANNAH RMAS 19.48.87 7
03 PTE STEVENSON 27 REGT RLC 21.38.71 6
04 MAJ SKLENAR WIMBISH STATION 21.45.59 5
05 CPL BEVAN 11 (RSS) SIGS 22.05.23 4
06 L HOWARTH 1 MWD REGT 22.34.18 3
07   16 REGT RA 25.06.48 2
08   10 SR   0

4 x 100m

Pos

Team

Score

Pts

01 RMAS RMAS 57.16 8
02 1 MWD 1 MWD REGT 57.64 7
03 LCPL ABIJO, LCPL ELLWOOD, PTE NAILKO, PTE MATIYAVI 9 REGT RLC 58.85 6
04 10 SR 10 SR 59.05 5
05 16 REGT RA 16 REGT RA 1.01.22 4
06 11 (RSS) SIGS 1.01.60 3
07 27 REGT TLC 27 REGT RLC 1.01.62 2
08 WIMBISH STATION WIMBISH STATION 1.05.38 1

4 x 400m

Pos

Team

Score

Pts

01 SSGT MANSFIELD, 2LT WHITBY, PTE DAVIDSON, PTE BRAY 9 REGT RLC 4.50.86 7
02 27 REGT RLC 27 REGT RLC 4.54.75 6
03 1 MWD 1 MWD REGT 5.09.15 5
04 WIMBISH STATION WIMBISH STATION 5.19.62 4
05 11 (RSS) SIGS   0
06 10 SR 10 SR   0
07 16 REGT RA 16 REGT RA   0

JAVELIN

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 OCDT ATHAWES RMAS 33.16 8
02 CPL S SMITH 27 REGT RLC 31.25 7
03 PTE JAGGER 1 MWD REGT 29.87 6
04 SSGT MORRISON WIMBISH STATION 25.68 5
05 PTE NAILIKO 9 REGT RLC 21.70 4
06 WO1 MASON 11 (RSS) SIGS 16.79 3
07 CPL MCGLADE 10 SR 14.52 2
08 GNR GARBUTT 16 REGT RA nt 1

DISCUS

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 CPL S SMITH 27 REGT RLC 26.94 8
02 OCDT ATHAWES RMAS 25.47 7
03 SSGT MORRISON WIMBISH STATION 24.07 6
04 PTE JAGGER 1 MWD REGT 23.94 5
05 CPL SMITH 10 SR 18.65 4
06 PTE NAILIKO 9 REGT RLC 17.20 3
07 WO1 MASON 11 (RSS) SIGS 14.48 2
08 CPL SMITH 10 SR nt 1

TRIPLE JUMP

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 OCDT GLOVER RMAS 8.79 8
02 SGT GUNN 10 SR 8.36 7
03 M EDWARDS 1 MWD REGT 8.04 6
04 CPL JONES 27 REGT RLC 7.79 5
05 LCPL ELLWOOD 9 REGT RLC 6.84 4
06 SPR BLAKE WIMBISH STATION 6.69 3
07 SIG GALLOWAY 11 (RSS) SIGS nj 1
08 LT PRICE 16 REGT RA   0

HIGH JUMP

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 OCDT BARR RMAS 1.40 8
02 2LT MISKELLY 11 (RSS) SIGS 1.30 7
03 M MARRIOT 1 MWD REGT 1.25 6
04 CPL SWIFT 27 REGT RLC 1.20 5
05 LCPL ELLWOOD 9 REGT RLC 1.15 4
06 SIG NOONAN 10 SR nj 1
07 SPR WHYTE WIMBISH STATION   0
08 GNR GUMBLEY 16 REGT RA   0

LONG JUMP

Pos

Name

Team

Score

Pts

01 BDR THOMAS 16 REGT RA 4.34 8
02 CPL LYLE 11 (RSS) SIGS 4.23 7
03 M EDWARDS RMAS 4.17 6
04 2 LT WHITBY 1 MWD REGT 4.03 5
05 9 REGT RLC 3.74 4
06 27 REGT RLC 3.57 3
07 10 SR 3.33 2
08 LCPL STEYN WIMBISH STATION 2.94 1

top